Arhitektide Liit

© 2008—2019

Fahle Park

Autorid: Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule, Laura Ojala, Katariina Teigar
Maastikuarhitektuur: Kino
Tellija: Fausto Capital OÜ
Ehitaja: Merko
Hoonete netopind: 30 256 m²
Projekt: 2017–2019
Ehitus: 2018–2020

Fahle Park on Tallinna kesklinnas asuv uudne ärilinnak, mis pakub ettevõtetele innovaatilisi ning ainulaadse arhitektuuriga A+ klassi büroolahendusi. Fahles leiavad kaasaegsete büroode kõrval koha restoranid, meelelahutusasutused, spordiklubid ja mitmed muud mugavusteenused. Fahle ajaloolised ja kaasaegsed büroohooned saavad ühendatud modernse klaaskatusega galerii kaudu, milles asub alati roheline pargilik keskkond koos puhkealade ning restoranide terrassidega.

Fahle kvartali tuumiku moodustavad 1909-1913 aastatel valminud paekivist fassaadidega muinsuskaitsealused hooned, mille autoriks on juugendarhitektuuri Eesti suurim meister Jacques Rosenbaum ning mis rekonstrueeritakse maksimaalselt algupärasel kujul.

Säilitatavate hoonete paekiviseintele vastukaaluks oleme lisanud läbipaistvaid klaaskonstruktsioone, õhulist terast, sooja puitu ja rohelist haljastust. Looduskivi stabiilsus ja ajatus on dialoogis kaasaegse terase ja klaasiga, mis lubab ruumidesse palju loomulikku valgust.

Eesti Meedia uue hoone maht on liigendatud kolmeks omavahel nihkes plokiks, et juurdeehitus asetuks orgaaniliselt olemas olevasse linnastruktuuri. Maaaluse osa katusel on avalik väljak, millele avaneb hoone lõunapoolne sissepääs. Keskmine kõrgete korrustega plokk on orienteeritud piki Masina 22 hoonestust. Kolmas plokk ulatub konsoolselt keskmisest üle, väljaku kohale. Ploki konsoolne asetus avab kesklinna suunalt vaate ehitismälestisele.

Fahle kvartal on linnalikult tihe ja põnev ruum.