Arhitektide Liit

© 2008—2017

Mardi 9 apartment building

Year: 2014
Type: Invited Competition
Scale: 3860 m2
Status: I Prize; Under Construction
Client: Barensholm OÜ
Team Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla

Mardi tänava kortermaja idee on edasi kanda Keldrimäe ajaloolist hõngu, kus hoonestus oli tihe ning inimmõõtmeline. Uus kortermaja on jagatud kolmeks väiksemaks erineva välisviimistlusega ja mahuliste liigendustega osaks, nii moodustab uus maja ümberkaudsete ajalooliste hoonetega linnaruumiliselt tervikliku ansambli.

Tagasi astuv ning rõdudega liigendatud esifassaad lisab suurele hoonemahule inimliku skaalat ning pakub lõunapool paiknevatele korteritele piisava suurusega rõdusid / terrasse.

Rõdude laius on valitud selliselt, et mahuks söögi laua taga einestama ning lõuna- ja õhtukaare päikest nautima.

1. korruse tänava perimeetrisse on paigutatud maksimaalselt äripindu. Trepikodade vahele 1. korrusele ning osaliselt -1 korrusele parkimiskohtade otstesse on paigutatud korterite panipaigad. Lisaks on mõlema trepikoja juures üldkasutatavad panipaigad jalgrataste ning lapsevankrite hoiuks.

Hoone on kavandatud -1 ja 1. korrusel post-plaat süsteemis, mis võimaldab hilisemaid ümberkorraldusi äripindadel. 2. kuni 7. korruseni on planeeritud kandvad raudbetoon seinad.

Magamistubade aknad on planeeritud kahes osas – ülemine avatav ning alumine mitteavatav. Selline lahendus võimaldab alumist akent käsitleda kui piiret ning akent tervikuna kui “prantsuse” rõdu.