Arhitektide Liit

© 2008—2019

Krusensterni väljak

Adam Johann von Krusensterni väljak on selgelt avalik ruum ning üheks peamiseks kogunemiskohaks Noblessneri kvartalis. Väljak paikneb Noblessneri sadama-ala keskmes ning pakub oma avarusega vajadusel võimalusi erinevateks üritusteks, luues oma avatusega merele lõputu ruumi tunde. Kujunduslikult on väljak lahendatud mere lähedusest ning sadamalinnakule sobivusest lähtuvalt. Väljakut katab kahevärviline põletatud pinnaga graniitkiviplaatidest sillutis, moodustades abstraktse taju lainetusest. Põhjaküljel vahetub suuremõõduline graniitplaat väiksemamõõdulise porfüüri vastu. Trentino porfüür vaheldub teekatandile valge betooniga markeeritud numbritega 1-10.?Üle kogu väljaku on paigutatud erilahendusega avatud paadikujulised istepingid ning suletud haljastatud konteinerid. Väljakul asub neli avatud paat-pinki ning kuus haljastatud paat-konteinerit.

Väljakupõhjapoolsest otsast saavad alguse teekatendile valge betooniga markeeritud numbrid 1-10, mis markeerivad Laevade pommitamise lauamängu mängulauda.?Alale projekteeritavad valgustid on erilahendusega ning lisavad sellele omapära. Väljakule on ette nähtud 4 punast värvi sadama kraanast inspireeritud valgustit „Krane_10“. Valgustid on 12 m kõrgused ning võimaldavad kahte režiimi: üks igapäevane ning teine lisavalgus on võimalik põlema panna, kui on toimumas eriüritus. Konstruktsioon on toestatud trosside ning trosspingutitega.?43. kai servale on turvalisuse eesmärgil ette nähtud madal puidust kai piire, mida on võimalik kasutada ka pingina. Tunnetuslikult eraldab selline piire sadama territooriumi jalakäijate tsoonist, kuid samas ei piira ligipääsu merele ning säilitab kai funktsiooni.

Valgusega mänguliseks!
Kõikide paat-väikevormide istumise ääre all on ette nähtud rgb LED riba, mille abil saab ühendada idee, et kvartali erivalgustus loob ja muudab kogu kvartali meeleolu ja saab kasutada pidulikku valgustust. Eri värvid sümboliseerivad tähtpäevi, neil on oma lugu ja tähendus: näiteks jõulud – punane; pidulik sündmus või kontsert Valukojas - kollane; suvekontserdid - roheline; pühapäev – puhas valge või kasvõi sinine esmaspäev. Värvid sümboliseerivad sündmusi ja kvartalit külastavad inimesed teavad seda lugu. Kõikide väikevormide valgusvärvust on võimalik juhtida internetist.

Arhitektuur - Arhitektuuribüroo PLUSS OÜ
?Avalik Ruum - Arhitektuuribüroo PLUSS OÜ
Haljastus - Kino maastikuarhitektid