Arhitektide Liit

© 2008—2021

Uue põlvkonna tornmaja Singapuris

Värav uue põlvkonna arendustele Singapuris.

Käesolev tornmaja asub Singapuri nelja kõige aktiivsema ning erinäolisema linnaosa keskmes: Hiinalinn, ajalooline Tanjong Pagar, residentsiaalne Evertoni park ja urbanistlik Anson. Hoone asukoht on üleminekutsoon kesklinna tiheduse ja Evertoni pargi avara hoonestuse vahel ning avaneb läände. Selles kõrghoones saavad kokku erinäolised linnaruumi osad, mis loovad piirkonnale ainulaadse elava ja unikaalse keskkonna. Hiinalinna ja Tanjong Pagar linnaosade kesklinnalik tihedus kombineerituna äri- elu- ja büroo funktsioonidega. Piirkond, mis on tuntud oma söögikohtade ja omanäoliste kaupluste poolest on ainulaadne Singapurile. Kavandatava arenduse eesmärk on elavdada Ansoni linnaosa ja luua ainulaadne sihtkoht, mis on integreeritud olemasolevasse ja arvestab planeeritava linnaplaneeringuga.
Käesoleva projektiga kavandatakse multifunktsionaalne rohelise maja printsiipidele vastav büroo- ja eluhoone koos äripindadega ning uus avalik linnapark. Kavandatav arendus on värav Singapuri järgmise põlvkonna arendustele.

Parameetrid

Kavandatava projektiga suurendatakse olemasoleva brutopinna määra oluliselt ning hoone maksimaalse kõrguse piir viiakse 185 m asemel 290 meetrini. Sellega vabastatakse maapealne korrus võimalikult väikese jalajäljega avatud linnapargiks avalikele üritustele, jalgrattateedele- ja parkimisele. Tornmaja maksimaalse kõrguse suurenemisega rajatakse “värav” kahe olemasoleva 290 ja 250 meetriste tornmajade vahele.

Arhitektuur: NBBJ NYC
Kõrgus: 200 m
Maht: 59 180 m2
Funktsioonid: Büoo-, avatud büroo-ja äripinnad, kortermajad
Ja selle teenindavad funktsioonid. Vaateplatvorm ja avatud linnapark.