Arhitektide Liit

© 2008—2021

Noore Arhitekti preemia 2011 laureaat on Villem Tomiste

Eesti Arhitektide Liit (EAL) koostöös Heldur Meeritsa ja GO-Traveliga andis tänavu neljandat korda välja Noore Arhitekti preemia. Auhinnaks on 4500 euro suurune reisitsekk, millega saab minna laia maailma arhitektuuripärleid lähemalt vaatama. EAL annab välja ka kogumiku võitja töödest. 2011 aasta Noore Arhitekti preemia laureaadi kuulutas välja Vabariigi President pidulikul gaalal teatris NO99.

Noore Arhitekti preemiale kandideerisid Indrek Allmann, Margit Aule, TomomiHayashi, Indrek Näkk, Salto Arhitektid (Ralf Lõoke, Maarja Kask ja Karli Luik), Jaan Tiidemann ja Villem Tomiste.

Samuti nooremasse arhitektide põlvkonda kuuluv züriiliige Jan Skolimowski kommenteerib žüriitööd nõnda: "Kõik kandidaadid on väga tugevad tegijad Eesti arhitektuurimaastikul - aktiivsed kaasamõtlejad ja -rääkijad Eesti arhitektuuris, keda meie linnaruumis toimuv ei jäta
ükskõikseks."

"Villem Tomiste teosed on mitmekihilised ning avaldavad oma mõju järk-järgult. Kaasa räägib varasem järjepidevalt kõrgetasemeline töö arhitektuuribüroos Kosmos" seisab žürii ametlikus protokollis. Kõrgelt hinnati Villem Tomiste võimet mõelda laiahaardeliselt avaliku ruumi kavandamisel ning valmidus silmapaistvate arhitektuurilahenduste eest seista. Need on omadused, mis aitavad arhitektil läbi lüüa nii kohalikul maastikul kui ka maailmamastaabis.

Noore Arhitekti preemia 2011 züriisse kuulusid arhitektuuriõppejõud ja arhitektuuriajakirja The Architectural Review toimetaja Will Hunter; arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Veljo Kaasik, arhitekt Jan Skolimowski ning ettevõtjad Heldur Meerits ja Priit Hõbemägi.